Trening personalny

Co warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Co warto ćwiczyć z trenerem personalnym?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Treningi z trenerem personalnym są z pewnością bardziej efektywne niż te wykonywane samodzielnie – w końcu jest obok Ciebie doświadczony profesjonalista, który dopilnuje, aby wszystkie ćwiczenia były wykonane poprawnie, zadba o Twoje bezpieczeństwo podczas treningu oraz dodatkowo zmotywuje Cię do działania. Jakie więc rodzaje treningu z trenerem personalnym wybrać? Podpowiadamy, co warto ćwiczyć z trenerem personalnym. 

Trening siłowy

Wsparcie trenera personalnego przyda Ci się zwłaszcza podczas wykonywania  treningu siłowego. Pomoże Ci on wtedy dobrać odpowiednio ćwiczenia oraz ich ilość i intensywność, a także zadba o poprawność ich wykonywania. Czym dokładnie jest jednak trening siłowy? Jest to nic innego jak trening mający na celu wzmocnienie i rozbudowanie mięśni – ćwiczenia oporowe prowadzą do wzrostu siły mięśniowej poprzez zmuszanie ich do wykonywania pracy większej niż zwykle. Dzięki takiemu treningowi wykonanemu pod czujnym okiem specjalisty, będziesz mogła cieszyć się zgrabną i wysportowaną sylwetką oraz mocno podkręconym metabolizmem. 

Trening EMS

Ciekawym pomysłem na aktywność fizyczną jest trening EMS, czyli trening z wykorzystaniem impulsów elektrycznych. Jest on niezwykle skuteczny, a przy okazji nie wymaga zabójczej kondycji. Trening ten wykonuje się w specjalnym stroju, do którego przymocowane są przewody elektryczne. Poprzez delikatne i w pełni bezpieczne impulsy, pobudzają one ciało do większej pracy, dlatego też mimo tak krótkiego czasu trwania jednej sesji treningowej (jedynie 30 minut z 10 minut to rozgrzewka!) możesz cieszyć się spektakularnymi efektami. Pamiętaj jednak, że trening ten można wykonywać jedynie wtedy, kiedy towarzyszy Ci doświadczony i wyspecjalizowany trener personalny Gdynia jest miastem, w którym z pewnością znajdziesz sprawdzone studio EMS – koniecznie wejdź na stronę https://impulsetraining.pl/studio/gdynia/ i zapoznaj się z ofertą. Jeśli zaś chcesz dowiedzieć się nieco więcej o tej innowacyjnej metodzie trenowania, zajrzyj na https://impulsetraining.pl/blog/fakty-i-mity-na-temat-treningu-ems/. 

Trening na zdrowe plecy

W dobie pracy siedzącej i mało aktywnego trybu życia warto dodatkowo zadbać o kondycję pleców i kręgosłupa. Możesz więc zdecydować się na trening, który skupia się na wzmocnieniu i rozluźnieniu tych właśnie partii ciała. Pamiętaj jednak, że w przypadku pleców i kręgosłupa niezwykle łatwo jest zrobić sobie krzywdę źle dobranymi ćwiczeniami lub błędnym ich wykonaniem. Dlatego też zdecydowanie lepszym pomysłem będzie trening na zdrowe plecy wykonany pod okiem trenera personalnego. Po takiej sesji treningowej z pewnością poczujesz się świetnie i pożegnasz się z dyskomfortem w górnej partii ciała. 

Fot.: materiał Impulse Training.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*